FHP3P02 Optical Power Meter

5 500 lei
Adaugă în coş
în stoc
Descrierea

Descriere : 

Contorul optic de putere FHP3P02 PON este un nou instrument de testare introdus pentru afacerea și întreținerea FTTx. Instrumentul poate testa simultan valoarea puterii optice a semnalului de voce, date și video. Toate semnalele PON pot fi măsurate, precum și măsurători individuale pentru fiecare lungime de undă, ceea ce face ca rețeaua PON să fie ideală pentru inginerie, construcție și întreținere. 

 

Caracteristică :

1, poate experimenta măsurătorile și afișarea sincronă a semnalelor de voce, date și video pe BPON / EPON / GPON. 

2, Furnizarea măsurării simultane pentru toate cele trei lungimi de undă pe fibră (1490nm, 1550nm, 1310nm) 

3, Utilizat în modul Burst de măsurare de 1310nm în amonte.

4, Utilizați software-ul de conectare la PC, setarea pragului, transferul de date și calibrarea lungimii de undă. 

5, portul de comunicare USB permite transferul de date către un element de măsurare PC.1000 poate fi salvat în contorul de energie PON sau computer pentru revizuirea datelor. 

6, afișare opțională chineză / engleză. 

7, Oferă până la 10 seturi diferite de praguri în total, Trei LED-uri de stare reprezintă diferite condiții de semnal optic de Pass, Warn și Fail. 

8, 10 minute Funcția de auto-oprire poate fi activată sau dezactivată 

9, Sensibilitate ridicată, reducând foarte mult volumul și greutatea testerului cu design-cheie 

10, Diferite modele care corespund diferitelor funcții, în funcție de uz propriu pentru a alege 

 

Specificație:

ModelFHP3P02
1310 măsurare în amonte
Zone de trecere (nm)1260nm ~ 1360nm
Interval de măsurare (dBm)-40dBm ~ + 10dBm
Puterea de intrare (max)15dBm
Izolarea @ 1490/1550 (dB)> 40dB
Eroare de măsurare în modul de eroare<± 0,5 dB
1490 măsurare în aval
Zone de trecere (nm)1470nm ~ 1505nm
Interval de măsurare (dBm)-40dBm ~ + 12dBm
Puterea de intrare (max)15dBm
Izolarea @ 1310/1550 (dB)> 40dB
1550  măsurare în aval
Zone de trecere (nm)1535nm ~ 1570nm
Interval de măsurare (dBm)-40dBm ~ + 25dBm
Puterea de ieșire (max)25dBm
Izolarea @ (1310 / 1490nm)> 40dB
Măsurarea preciziei
Incertitudinea inerentă (dB)± 0,5 dB
Liniaritatea (dB)± 0.1dB
Trecerea prin pierderea inserției (dB)<1,5 dB
Informatii generale
Tipul detectoruluiInGaAs
Conector opticFC / SC / ST Interchangeable / 2.5 adaptor universal
Tip fibrăSM 9 / 125um
Unitate de masuradB / dBm / XW
Rezoluție (dB)0.01dB
Tensiunea de operare (V)DC 3.3V ~ 5.5V
Alimentare electrică3pc1.5V baterie
Continuu Timp de funcționare (h)90h
Temperatura de funcționare (℃)-10 ℃ ~ 60 ℃
Temperatura de depozitare (℃)-25 ℃ ~ 70 ℃
Greutate (kg)423g
Pachete standard:
Tester FHP3P02, Manual de utilizare, USB, soft CD, baterie 1.5VAA * 3
Caracteristici
  • Producator Grandway